Cellulit Na Pośladkach

Krem na cellulit - Vialise
Cellulit Na Pośladkach
5 (100%) 2 votes

Odsetek kobiet mierzących się z na co dzień z problemem cellulitu jest zaskakująco wysoki. Nie jest to zmora jedynie kobiet, które posiadają dodatkowe kilogramy, ale bardzo często również tych szczupłych i trenujących różnego rodzaju sporty. Aż 85% kobiet powyżej 20 roku życia rozpoczyna tą nierówną „walkę” z cellulitem. Czemu jest to walka nierówna? Gdyż ten „wróg” nigdy nie śpi i atakuje z wielu powodów. Dlatego jedyne podejście, jakie pozwala go zredukować to systematyczna praca i kompleksowe rozwiązania.

Jednym z najczęściej występujących miejsc, które cellulit atakuje, to pośladki. Przedstawicielki płci pięknej z racji typowych dla kobiet hormonów oraz ukształcenia posiadają w tym obszarze najwięcej tkanki tłuszczowej. To, oczywiście, stanowi doskonały grunt dla rozwijania się cellulitu, jeśli ten newralgiczny punkt nie obdarzymy wystarczającą ilością uwagi.

Problem nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej bardzo często w nieprawidłowym krążeniu. Limfa i toksyny gromadzą się pod skórą, co daje efekt nieestetycznej „pomarańczowej skórki”. Zbyt ciasne ubrania uniemożliwiają dobry przepływ krwi, co w połączeniu z dzisiejszą biurową formą pracy, może prowadzić do cellulitu na pośladkach.

W pracy, o ile to możliwe, rób sobie częste przerwy. Przejdź się po biurze i pij dużo wody. Zamiast ekstremalnie ciasnych dżinsów czy spódnic, wybierz te z większą ilością rozciągliwego materiału. Będziesz się czuła w nich bardziej komfortowo, a o pozytywnych efektach takiego rozwiązania przekonasz się szybko na własnej skórze.

Vialise

Jeśli w pogoni do pracy zapominasz o zdrowym, pożywnym śniadaniu (już nie mówiąc o innych posiłkach), a jedyny czas, kiedy cokolwiek na spokojnie zjadasz to wieczór, to również może być przyczyna cellulitu. Zmiana ciała na lepsze nie jest możliwa, jeśli nie nauczymy się dobrych nawyków żywieniowych. Nie należy jednak podchodzić do tej zmiany jak do „diety”. Niech nie będzie, to przykry obowiązek, na określony czas.

Zrezygnuj z niezdrowego jedzenia

Nie potrzebujesz tych wszystkich niezdrowych produktów. Najgorsze są zawsze pierwsze dni po wyeliminowaniu z diety cukru, redukcji węglowodanów, fast-foodów i słodkich przekąsek. Kiedy zamienisz je na zdrowe białko, warzywa, owoce i orzechy, szybko Twój organizm, zamiast wołać snickersa, „poprosi” Cię o orzeszki ziemne i daktyle. Co odbije się korzystnie nie tylko na zmniejszeniu ilości tłuszczu na pośladkach, a również na poprawie stanu skóry i samopoczucia.

A kiedy będziesz już miała więcej energii, wybierz się na spacer. Aktywność fizyczna pobudzi krążenie i poprawi humor. Najlepszymi ćwiczeniami na cellulit będą aeroby i interwały. Wybierz taką, w jakiej czujesz się lepiej i która bardziej odpowiada Twojemu stopniowi zaawansowania.

W przypadku cellulitu doskonały będzie basen. Woda niemalże wykona robotę za Ciebie. A dodatkowo poprawisz swoją wytrzymałość i pięknie wymodelujesz ciało. W przypadku cellulitu nie ograniczaj się jedynie do treningu siłowego. Tysiące przysiadów przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast nich pobiegaj, porób sprinty lub wybierz ogólnorozwojowe ćwiczenia dynamiczne i skonstruuj z nich interwał.

Rozciąganie jako walka z cellulitem

cellulit na pośladkachNiezwykle ważne jest rozciąganie. Nie tylko uchroni Cię ono od kontuzji, ale również zapunktuje w walce cellulitem.

Niezbędnym uzupełnieniem eliminacji cellulitu na pośladkach są masaże. Jeśli chcesz, możesz zaaplikować na skórę odpowiedni balsam antycellulitowy czy olejek. Do masażu wykorzystaj własne dłonie, jeden z drogeryjnych akcesoriów do masażu lub poproś o pomoc partnera. Pamiętaj, żeby masaż wykonywać zawsze w kierunku serca. Dzięki temu szybciej usuniesz toksyny z organizmu i tym samym pozbędziesz się cellulitu.

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Cellulit Na Pośladkach”

  1. Ola napisał(a):

    Bieganie pomaga, wtedy pracują mięśnie nóg i te znajdujące się bezpośrednio przy pośladkach. Wystarczy regularnie truchtać i z czasem pozbędziemy się cellulitu, nie tylko z rejonu pośladków ale też z innych miejsc.

  2. zrozpaczona napisał(a):

    To moja udręka… Od miesięcy próbuję zlikwidować cellulit na pośladkach, odmawiam sobie słodyczy i trzy razy w tygodniu męczę się na siłowni, jednak efektów dalej brak… Proszę pomóżcie, dajcie jakąś sprawdzoną metodą bo dłużej nie dam rady :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *