Cellulit Na Ramionach

Krem na cellulit - Vialise
Cellulit Na Ramionach
5 (100%) 1 vote

Cellulit jest we współczesnym społeczeństwie zmorą wielu kobiet. I tak jak większość z nich (bo aż 85% powyżej 20 roku życia) swój cellulit dzielnie obłaskawia w okolicach dolnych partii ciała – pośladków i ud – to cellulit pojawiający się na ramionach potrafi je bardzo zaskoczyć. Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć kobiety, które skarżą się na jego wystąpienie. Pytanie brzmi jak z nim walczyć i dlaczego właśnie pojawił się na ramionach?

Co jest przyczyną cellulitu na ramionach?

Na przyczynę powstawania cellulitu na ramionach można wziąć za pewnik jedną rzecz, mianowicie – genetykę. Dla większości kobiet, które naturalnie posiadają więcej tłuszczu w okolicach bioder, cellulit jest powszechnym miejscem występowania. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kobiet pochodzenia nordyckiego, które naturalnie mają tendencję właśnie do występowania cellulitu właśnie na ramionach i brzuchu.

Cellulit może również występować na ramionach przy zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej w tej okolicy, jednak czasem nawet kobiety szczupłe (podobnie jak w przypadku tego na pośladkach i udach) mówią o tym, że są nim dotknięte.

Czy istnieje unikalna reguła?

Na cellulit, jak widać, ciężko jest znaleźć jakąkolwiek jednoznaczną regułę. Dlatego, aby wyeliminować cellulit, pojawiający się w dolnym miejscu na ciele, należy podejść kompleksowo.

Nie obędzie się tu zatem bez zmiany diety. Wprowadź do niej warzywa i mięso, które będą dla ciała podstawowym budulcem. Uzupełnij dietę w tłuszcze – roślinne spożywaj na zimno, zadbaj o to, aby były to oleje zimnotłoczone i niepoddane procesowi rafinacji (z naturalnym zapachem co wzbogaci smak potraw oraz gwarantuje zachowanie cennych składników odżywczych). Jedz orzechy. A smaż jedynie na tłuszczach pochodzenia zwierzęcego, gdyż charakteryzują się one wysoką temperaturą palenia (masło klarowane, smalec). Wyjątkiem dla tej reguły jest olej kokosowy, który w 97% zbudowany jest z tłuszczów nasyconych, i w przeciwieństwie do innych olejów roślinnych, posiada wysoką temperaturę palenia.

Vialise

Wyeliminuj cukier, wysoko przetworzoną żywność, dania typu fast-food i wszelkie produkty, których skład będzie zawierał niepokojąco wiele nieznanych Tobie substancji. Postaw w żywieniu na prostotę, a ciało pięknie się Tobie odwdzięczy.

W zależności od stopnia Twojej sprawności dobierz odpowiedni trening. Jeśli jesteś osobą z kilkoma dodatkowymi kilogramami, zacznij od wprowadzenia kilku zmian do Twojego codziennej rutyny. Wybierz się na spacer, zamień samochód na rower, zamiast windą przejdź się schodami. Zmiany wprowadzaj stopniowo, aby uchronić się przed kontuzjami. Idealnie w przypadku cellulitu sprawdzi się basen. Nie będziesz tu ryzykować niepotrzebnie nadwyrężeniem stawów, a poprawisz kondycję, wymodelujesz ciało.

Systematyczność to twój sprzymierzeniec

cellulit na ramionachNajważniejsza zarówno w ćwiczeniach, jak i diecie, jest systematyczność. Nie oczekuj trwałych efektów, jeśli wysiłek będziesz podejmować okazjonalnie. Ćwicz co drugi dzień, co najmniej 30 minut.

Jeśli jesteś szczupłą osobą, a mimo wszystko masz problem cellulitu na ramionach, również świetnym sposobem na jego wyeliminowanie będzie basen. Spróbuj interwałów. Pomogą Ci szybko spalić „oporną” tkankę tłuszczową i zbudować wytrzymałość. Jeśli nie czujesz się na siłach, wykonując kolejne długości basenu w interwale, równie dobrze możesz wykonywać go w domu czy na boisku.

W ramach interwału sprawdzą się świetnie wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe. Wybierz swoje ulubione i wykonuj je przez 40s, zrób 20s przerwy, a całość powtórz 4 razy.

Doskonałą odpowiedzią na cellulit na ramionach będą „burpees”, czyli po polsku tzw. krokodylki. Staraj się ich zrobić, jak najwięcej w jednej serii, po krótkiej przerwie, powtórz ćwiczenie. Podniesienie wytrzymałości i redukcja cellulitu (nie tylko na ramionach) gwarantowana!

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Cellulit Na Ramionach”

  1. Kinga napisał(a):

    Coś w tym jest. Ostatnio byłam na spotkaniu z dziewczynami z liceum (obecnie mamy po 32 lata). Poszłyśmy na plażę i wiadomo wtedy widać, kto jaką formę trzyma. Chyba tylko trzy z nas nie miały cellulitu na ramionach. Troszkę dołujące są te statystyki 🙁

  2. seledynka napisał(a):

    Z dwojga złego panie, które mają taki kłopot na ramionach mogą się cieszyć. Bo znacznie łatwiej pozbyć się go z tego miejsca niż na przykład z brzucha. Ćwiczenia na ramiona są zdecydowanie lżejsze i mniej męczące, więc szybciej można osiągnąć zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *