Cellulit Na Udach

Krem na cellulit - Vialise
Cellulit Na Udach
5 (100%) 1 vote

Nierówna walka z cellulitem dla większości kobiet rozpoczyna się już z wiekiem pokwitania. Kiedy do głosu dochodzą żeńskie hormony, a ciało zaczyna kobieco się zaokrąglać, wiele młodych dziewczyn obserwuje pierwsze znamiona cellulitu. Aż 85% kobiet powyżej 20 roku życia zmaga się z tą dolegliwością. I patrząc na statystyki, nie jest to walka, którą raz na zawsze można wygrać. Cellulit nie „trzymany w ryzach” lubi powracać. Niezbędna jest tutaj zarówno „czysta” dieta, dostateczna ilość ruchu, jak i masaże. W niektórych przypadkach niezbędna może się okazać również wizyta u endokrynologa lub ginekologa celem weryfikacji właściwego poziomu hormonów, gdyż w nadmiarze, te kobiece, bardzo sprzyjają pojawianiu się cellulitu.

Najwcześniej pojawiającą się formą cellulitu, jest cellulit na udach. Jest to również miejsce (oprócz pośladków), w którym cellulit występuje najczęściej.

Kuracja na każdy rodzaj cellulitu

W zależności od rodzaju cellulitu w tym obszarze warto dobrać odpowiednią kurację. Aby zapewnić sobie optymalne rezultaty, do tematu redukcji cellulitu należy podejść kompleksowo. W pierwszej kolejności należy zająć się tutaj dietą, gdyż bez wprowadzenia niezbędnych zmian nie ma mowy o żadnych rezultatach. Nawet najdroższy suplement, czy krem w tym przypadku nie pomoże.

Dieta antycellulitowa to dieta, która całkowicie eliminuje żywność wysoko przetworzoną. Jeśli chcesz osiągnąć zadowalające rezultaty, ogranicz również spożycie węglowodanów, i to nie tylko tych w postaci słodyczy. Do odstrzału idzie tu również pieczywo i makarony. Niewykorzystane na wydatek energetyczny węglowodany przekształcają się w tłuszcze i chętnie odkładają się w problematycznych miejscach. Jeśli poważnie podchodzisz do tematu. Przestań „karmić” cellulit i zacznij go spalać. A raczej spalać tłuszcz.

Vialise

Nie obejdzie się bez ćwiczeń

Jak łatwo się domyślić w przypadku cellulitu, jak już wcześniej zostało wspomniane, niezbędne będą również ćwiczenia. W zależności od Twojej sprawności, stopnia zaawansowania oraz sylwetki należy dobrać te właściwe.

W przypadku, gdy posiadasz kilka dodatkowych kilogramów, zacznij od ćwiczeń aerobowych. Tysiące przysiadów nie dadzą Ci wymarzonego efektu. Po kilku tygodniach takich ćwiczeń Twoje uda będą bardziej jędrne, a skóra napięta jednak twardy mięsień uwypukli zmiany w postaci cellulitu, które nadal tam będą. Ponadto tego typu ćwiczenia mogą niebezpiecznie nadwyrężyć Twoje stawy, co w efekcie może prowadzić do nieprzyjemnych kontuzji. Swoją przygodę zacznij od wizyty na basenie. Poprawisz krążenie, wysmuklisz sylwetkę i zdobędziesz niezbędną wytrzymałość do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Cellulit u szczupłej kobiety

cellulit na udachJeśli jesteś osobą szczupłą, a cellulit również jest Twoją zmorą, spróbuj ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych. Wybierz ulubione i skonstruuj z nich interwał, np. 40 s ćwiczenia, 20 s odpoczynku, i tak powtórz kilka razy.

Pamiętaj, żeby po ćwiczeniach zawsze się rozciągać. Samo w sobie rozciąganie mięśni jest niezwykle skutecznym sposobem na redukcję cellulitu. Popatrz na joginki, czy widziałaś kiedyś jakąś z cellulitem?

Kolejną kwestią, która jest nie bez znaczenia to masaże. Cellulit to w wielu przypadkach zaburzenia krążenia, zatrzymywanie wody i toksyn w komórkach. Aby pomóc ciału wyzbyć się toksyn i złogów z organizmu wybierz ulubiony krem, czy olejek (ten antycellulitowy będzie tu idealny!) i przystąp do masażu. W drogeriach dostępne jest wiele akcesoriów do masażu, pomogą Ci w jego wykonaniu. Równie dobrze możesz go wykonywać oczywiście palcami, ale o wiele łatwiej przeprowadzisz go za pomocą tych gadżetów. Pamiętaj, żeby zawsze swoje ruchy wykonywać w kierunku serca, dzięki czemu złogi łatwiej zostaną wydalone z organizmu.

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Cellulit Na Udach”

  1. Kasia napisał(a):

    Nie rozumiem kobiet z cellulitem… Przecież jak u kogoś się pojawia, to znaczy że naprawdę kiepsko u tej osoby z jakąkolwiek aktywnością. Nigdy nie miałam z tym problemu, a wcale nie ćwiczę dużo – chyba trzeba całymi dniami siedzieć przed telewizorem, żeby się tego doczekać.

    • Dagmara napisał(a):

      Fajnie Kasieńko, że ty się nie musisz martwić. Zrozum jednak, że niektóre kobiety mają cellulit zapisany genetycznie. I wcale nie siedzą przed TV, ale codziennie biegają, chodzą na siłownie, a i tak mają ciężko się go pozbyć. Zanim coś napiszesz, pomyśl o sytuacji innych, nie tylko o sobie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *