Ćwiczenia Na Cellulit

Krem na cellulit - Vialise
Zostaw ocenę

Różne są sposoby na walkę z cellulitem. Niechciana „pomarańczowa skórka” spędza sen z powiek około 90% kobiet. A one testują na własnej skórze najróżniejsze praktyki w celu jej całkowitego usunięcia bądź chociażby redukcji.

Rzecz z cellulitem nie jest jednak taka prosta. Gdyby była naturalnie nie dotyczyłaby, aż 90% żeńskiej populacji. Szkopuł tkwi w jej przyczynie. Mianowicie nie jest ona jedna. Dlatego też tak trudno permanentnie pozbyć się cellulitu.

Walka kremem antycellulitowym czy tabletkami w większości przypadków nie przyniesie większych rezultatów (a przynajmniej nie tych trwałych). Przy tak złożonym problemie o niejednoznacznej przyczynie, warto do niego podejść kompleksowo.

A zatem niezbędna będzie tutaj zmiana diety, wprowadzenie ćwiczeń oraz masaże połączone z aplikacją kremów. W taki sposób, jeśli połączona procedura będzie wykonywana systematycznie, możemy się spodziewać efektów.

Sprawa z ćwiczeniami na cellulit nie jest jednak taka oczywista, jak mogłaby się z początku wydawać. Panie, które podejmą „wyzwanie przysiadowe” celem uzyskania wymarzonych, zgrabnie uniesionych pośladków rozczarują się końcowym efektem. Stosowanie w tym przypadku samych ćwiczeń siłowych, podobnie jak w przypadku tzw. brzuszków, nie spali tkanki tłuszczowej, która zalega na pośladkach i uda, a jedynie zbuduje dodatkowe mięśnie. W efekcie może i pośladki zostaną uniesione, ale w dalszym ciągu będzie na nich widniał cellulit.

Co zrobić, żeby otrzymać rzeczywisty efekt przedstawiany na fotografiach?

W zależności od rodzaju cellulitu dobieramy odpowiedni rodzaj treningu. Niezbędna będzie tutaj oczywiście zmiana diety! Wyeliminowanie słodyczy, żywności wysoko przetworzonej i słodkich napojów oraz ograniczenie spożycia węglowodanów. W zamian postawmy na dobre tłuszcze zimnotłoczone, które spożywajmy tylko (!) na zimno.

Vialise

Jeśli jesteś osobą, która posiada kilka dodatkowych kilogramów, nie zabieraj się za ćwiczenia siłowe. Niepotrzebnie obciążysz stawy, przy nieostrożności możesz nawet doprowadzić do kontuzji. Poza tym uzyskasz efekt wspomniany wyżej – uniesionych pośladków, ale nadal otłuszczonych. Zamiast tego wybierz się na basen. Ruchy wody dodatkowo sprzyjają polepszeniu krążenia. Pływanie jest doskonałym treningiem typu „cardio”, przy którym nie obciążysz stawów, wymodelujesz ciało – i to nie tylko okolice bioder – i polepszysz swoją kondycję.

Jeśli nie przepadasz za wodą (która jest naprawdę doskonałym wyborem) wybierz się na szybki spacer. Reguluj tempo. Zacznij wolniej, a potem stopniowo je podwyższaj. W drodze powrotnej do domu ponownie je uspokój, w taki sposób, aby wyrównać rytm serca i oddech. Ćwicz najlepiej co drugi dzień. Przerwa w ćwiczeniach dłuższa od jednego dnia niszczy wcześniej wypracowane efekty. Pilnuj systematyczności!

ćwiczenia na cellulitWbrew powszechnej opinii, nie tylko osoby bardziej zaokrąglone posiadają cellulit. Nawet osoby szczupłe muszą się z nim mierzyć. Jeśli jesteś osobą szczupła i/lub wysportowaną zastosuj połączenie treningu siłowego z aerobami. Doskonałe w Twoim przypadku będą interwały. Jeśli szukasz urozmaicenia w swoim treningu, wybierz się na trening sztuk walk, który jest doskonałym połączeniem treningu wytrzymałościowo – siłowego. Ponadto sprawia wiele frajdy i satysfakcji.

Alternatywą dla treningu paramilitarnego jest stworzenie jego odpowiednika na swoje potrzeby w domu. W zależności od stopnia zaawansowania wybierz swoje ulubione 3 lub 4 ćwiczenia i staraj się zrobić ich jak najwięcej w określonym przedziale czasowym. Np. 40s ćwiczenia, 20s przerwy w truchcie. Taką serię powtórz od 2 do 4 razy. Efekty murowane!

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Ćwiczenia Na Cellulit”

  1. Kasia napisał(a):

    Najlepiej opracować dobry plan treningowy we współpracy z dietetykiem. Chodzi o to, że kiedy zaczynasz ćwiczyć, wzrasta twoje zapotrzebowanie na kalorie i odruchowo jesz więcej. Musisz więc przygotować dietę, która zapewni ci energię i nie spowoduje odkładania kolejnych warstw tłuszczu.

  2. zdziwiona napisał(a):

    Rozumiem doskonale, że puszyste panie często borykają się z nieładnym cellulitem. Ale wytłumaczcie mi dlaczego moja koleżanka, która zdrowo się odżywia i prowadzi aktywny tryb życia, też ma tę dolegliwość? Dodam, że ma świetną sylwetkę i ani grama zbędnego tłuszczu. Czy to nie jest dziwne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *