Kosmetyki Na Cellulit

Krem na cellulit - Vialise
Zostaw ocenę

Na jedną z bardziej problematycznych bolączek kobiecych – jakim jest cellulit – znajdziemy cały wachlarz najróżniejszych kosmetyków, które prześcigają się w rzekomo niesamowitych właściwościach redukujących, a czasem nawet szumnie twierdzących, że eliminujących całkowicie cellulit. Ile jest w tym prawdy, a ile zwykłego chwytu marketingowego? Dla wielu kobiet najprawdopodobniej przyjdzie o tym przekonać się, dopiero kiedy takowy produkt zastosują na sobie.

Z cellulitem bowiem, sprawa wcale nie jest taka łatwa. Gdyby taką była, nie byłby on na pewno zmorą nawet 90% kobiet. Szkopuł tkwi w tym, że lekarze i naukowcy nie są w stanie określić jednoznacznie jednej przyczyny powstawania cellulitu. Stąd bierze się cały problem. A o skuteczności danej kuracji decyduje nie jej rzeczywiste redukujące cellulit właściwości, a to, czy wybraliśmy kosmetyk, który jest ukierunkowany na walkę z aspektami, które u nas akurat przyczyniły się do powstania „pomarańczowej skórki”.

Kosmetyki antycellulitowe, to przede wszystkim dwie grupy. Te grupy wykonywane są metodą chałupniczą – w naszych domach – i te kupowane w drogerii. Ciężko określić, które swoją skutecznością przeważają nad tą drugą grupą. Jest to, jak zostało wspomniane wcześniej, kwestia bardzo indywidualna. Zresztą nie każda kobieta życzy sobie również konstruować domowych mazideł na cellulit, ze wzg. choćby braku czasu, czy też często dość problematycznej aplikacji.

Na co, w związku z tym, warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyku na cellulitu?

Na skład. Przede wszystkim. Nie należy się sugerować obietnicami producenta na opakowaniu, a rzetelnie przestudiować poszczególne składniki aktywne produktu. Dzięki temu możemy, chociażby w jakimś stopniu przewidzieć efekt, jaki otrzymamy po kuracji danym kosmetykiem.

Vialise

Wśród kosmetyków na cellulit znajdziemy pillingi, żela, sera czy masła antycellulitowe. Złuszczanie starego naskórka jest jak najbardziej niezbędne dla uzyskania gładszej skóry. Dodatkowo poprzez pilingujące granulki masujemy wybraną strefę i tym samym przyczyniamy się do pobudzenia krążenia oraz przepływu limfy. W taki sposób pomagamy wchłonąć substancjom aktywnym w skórę, które pobudzą proces spalania tkanki tłuszczowej. Pilingi antycellulitowe zarówno domowe, jak i drogeryjne stanowią doskonały wstęp do dalszej pielęgnacji.

Jeśli chodzi o etap nawilżania i właściwego „atakowania” cellulitu, to jaki rodzaj kosmetyku wybierzemy, jest sprawą zupełnie indywidualną. Bo czy będzie nam bardziej odpowiadać konsystencja masła, czy też żelu w ostateczności nie jest najbardziej istotną sprawą, liczą się przecież efekty.

Co wchodzi w skład kosmetyków na cellulit?

Kosmetyki antycellulitowe w swoim składzie zawierają 3 podstawowe rodzaje substancji aktywnych:

 1. pobudzające procesy spalania tłuszczu;
 2. poprawiające krążenie, uszczelniające naczynia krwionośne i działające przeciwobrzękowo;
 3. działające ujędrniająco i nawilżająco.

kosmetyki na cellulitCzęsto w kosmetykach antycellulitowych spotkamy się z również z efektem rozgrzewającym lub zamrażającym. Jakkolwiek interesująco mogłoby to brzmieć, to po aplikacji takiego kosmetyku na ciało efekt ten jest często tak intensywny, że niemalże wychodzimy z siebie, aby wreszcie ustąpił. Możemy być jednak wtedy pewni, że kosmetyk działa, a efekt po około 15 minutach ustępuje.

Wśród substancji czynnych w preparatach najczęściej stosowane są:

 • w celu spalania tłuszczu – kofeina, L – karnityna, jod, borowina i inne;
 • pobudzające krążenie – bluszcz pospolity, nostrzyk żółty, czy algi.

Wiele z substancji aktywnych posiada również działanie dodatkowe wspomagające redukcję cellulitu jak np. stymulujące produkcję kolagenu, czy zawierające wiele witamin i minerałów odżywiających i nawilżających skórę.

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Kosmetyki Na Cellulit”

 1. Roma napisał(a):

  Wydaje mi się, że kosmetyki na cellulit działają bardziej upiększająco – odmładzają skórę. Same w sobie jednak nie są w stanie doprowadzić do jego likwidacji, bo przecież to jest tkanka tłuszczowa, a nie mamy żadnych kosmetyków które powodują jej spalanie.

 2. Paweł napisał(a):

  Kofeina przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej? Człowiek uczy się przez całe życie. Tylko dlaczego, skoro piję nawet 3 kawy dziennie, u mnie tych efektów nie widać? No tak, pewnie trzeba by ruszyć się z fotela i pojeździć na rowerze, koniec końców tłuszcz sam się nie spali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *