Sposoby Na Cellulit

Krem na cellulit - Vialise
Zostaw ocenę

Zmora estetyczna współczesnych kobiet, o których nasze babcie nawet nie słyszały? Mowa oczywiście o cellulicie. Jak go zredukować i jak z nim walczyć, to pytania, które zadaje sobie chyba każda kobieta. Jest on bolączką kobiet nie tylko, jak mogłoby się wydawać, które są nieco bardziej okrągłe, ale i tych bardzo szczupłych. Zanieczyszczenie środowiska oraz przetworzona żywność sprawiają, że ta niechciana przypadłość spotyka większość kobiet. I co ciekawe, często nawet przejście na dietę lekkostrawną, wegetariańską, czy inną z kategorii „tych zdrowych” nie daje rezultatów w postaci całkowitego pozbycia się cellulitu. Gdyż jedne z najbardziej podatnych na działanie metali ciężkich i innych toksycznych dla naszego ciała związków chemicznych, są właśnie owoce i warzywa.

Pytanie zatem co możemy na znienawidzony cellulit zrobić?

Przede wszystkim działać kompleksowo. Zmiana diety, masaże, czy same kosmetyki nie wystarczą. Gładka skóra to ciągła praca. Zadowalające efekty holistycznej terapii możemy osiągnąć dość szybko, bo nawet po kilku tygodniach. Jednak niestety nie będą one trwałe, jeśli nie podjęta terapia nie stanie się naszą rutyną.

Systematyczność jest kluczem

Z cellulitem jest tak, jak ze sportem – jeśli nie podejmujemy wysiłku cyklicznie, nie możemy liczyć na wzrost formy, przyrost mięśni i spadek tkanki tłuszczowej. Pewne czynności muszą stać się naszą rutyną, aby dotychczasowe efekty utrzymać, a i pracować nad jeszcze lepszymi.

Vialise

Jesteś tym co jesz

sposoby na cellulitTrudno oczekiwać, że jakakolwiek kuracja podjęta w celu trwałego zredukowania cellulitu odniesie skutek, jeśli na stałe nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych. Ogranicz lub wyeliminuj całkowicie (o ile dasz radę) przede wszystkim żywność wysoko przetworzoną. I to nie tyczy się jedynie dań typu fast-food i napojów gazowanych. Do dań wysoko przetworzonych zaliczają się również wszelkie słodycze, pieczywo, żywność ze sztucznymi dodatkami wzmacniającymi smak, zagęszczaczami i innymi wynalazkami współczesnych laboratoriów. Zacznij czytać etykiety. Naucz się, że im prostszy skład produktu, tym lepiej. Nie kupuj mięsa, jeśli obracając produkt chcąc sprawdzić jego skład, twoim oczom ukazuje się lista składająca się z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu różnych pozycji. Wybieraj pokarmy proste. Jedz jak najwięcej produktów surowych. I kieruj się własnym instynktem.

Pora wstać z fotela

Aby wyeliminować cellulit spraw sobie odrobinę ruchu. Zacznij od rzeczy prostych. Zamień windę na schody (na początek nawet przejdź tak jedno piętro), a samochód na rower. Wybierz się na spacer. Jeśli chcesz czegoś więcej, to poszperaj w internecie i znajdź odpowiadający Ci filmik treningowy. Jest ich cała masa – będziesz miała z czego wybierać. Poprawisz nie tylko swoje krążenie, dzięki czemu wszystkie nagromadzone w organizmie toksyny zaczną z niego uchodzić, ale również i swój humor. Pamiętaj, że wszystkie stany chorobowe w organizmie w głównej mierze biorą się ze stresu!

Kosmetyczne poprawki

Kiedy zadbasz już o swoje wnętrze, ustabilizujesz dietę, zaczniesz więcej się ruszać, możesz również pomóc swojemu organizmowi w sposób bardziej kosmetyczny. Możesz przygotować sobie zarówno kurację domową, jak i skorzystać z drogeryjnych kosmetyków. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, jednak, żeby zawsze czytać składy, a nie sugerować się sloganami reklamowymi producentów. Zrób popularny kawowy peeling (który rozgrzeje i pobudzi krążenie), a potem wybierz krem rozgrzewający i zrób sobie masaż (zawsze w kierunku serca). Jeśli w ten sposób podejdziesz do tematu, to możesz być pewna, że cellulit w znacznym stopniu zostanie zredukowany.

serum na cellulit - Vialise

2 replies on “Sposoby Na Cellulit”

  1. Tatiana napisał(a):

    Łatwo rozgryźć, dlaczego tak wiele kobiet nie osiąga poprawy. Myślą, że żeby usunąć cellulit, trzeba wykonywać morderczy wysiłek. Tymczasem wystarczy codziennie udać się na godzinny marsz, który wcale nie męczy. Małe kroki w długiej perspektywie czasowej – oto klucz do sukcesu w tej sprawie.

  2. Monika napisał(a):

    Polecam wykorzystanie siły motywacji zespołowej. Na Facebooku możecie znaleźć wiele grup kobiet, którym dokucza cellulit w różnych częściach ciała. Organizujemy się i wspólnie ustalamy plany działania, a później się z tych ćwiczeń rozliczamy. A panie które mieszkają blisko siebie chodzą na wspólne treningi. W grupie siła! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *